تبلیغات
مجله ادبی هارمجیدون - تنها کس از موج نو…
هار مجیدون
صفحه اصلی
آثارتان را به این آدرس بفرستید mr.alipour@gmail.com

حجت بداغی   و   میثم علیپور 


وب مستر

آثار منتشره (73)
هنرمندان (23)


آرشیو موضوعی

آخرالزمان (17)
داستان (14)
اندیشه (9)
شعر (18)
کتابخانه (14)
هنرمندان (1)


ماهنامه

مرداد 1384 (4)
تیر 1384 (53)
خرداد 1384 (22)
اردیبهشت 1384 (8)
فروردین 1384 (3)
اسفند 1383 (6)


صفحات


لینک ها

یوسف علیخانی
مجله ی ادبی رواق
فرشید جوانبخش
فرزانه مرادی
بی بی سی پرسین
مانیها
فروهر
ادب فرمت
مجله ی شعر
کتابلاگ
لیلا صادقی
پندار
کافه کلمه
والس ادبی
همهمه
پارسیک
آلتاویستا
msn
یاهو
گوگل

آمار هارمجیدون

بازدید های امروز :
بازدید های دیروز :
كل بازدید ها :
كل نظر ها :
كل مطالب : 

 تنها کس از موج نو…

کلود سیمونتنها کس از موج نو…

 

 

    کلود سیمون نویسنده ی کتاب جاده ی فلاندر تنها کس از گروه پنج نفری موج نو رمان فرانسه بود که جایزه ی ادبی نوبل را از آن خود کرد. این نویسنده که ادبیات فرانسه و همچنین ادبیات امروز جهان مدیون اوست در سن 91 سالگی در پاریس دیده بر هم نهاد

   

خبر را از جام جم آن لاین بخوانید:

تنها کس از موج نو…

 

    کلود سیمون نویسنده ی کتاب جاده ی فلاندر تنها کس از گروه پنج نفری موج نو رمان فرانسه بود که جایزه ی ادبی نوبل را از آن خود کرد. این نویسنده که ادبیات فرانسه و همچنین ادبیات امروز جهان مدیون اوست در سن 91 سالگی در پاریس دیده بر هم نهاد

     كلود سیمون نویسنده برجسته فرانسوی و برنده جایزه نوبل ادبیات سال 1985 میلادی روز چهارشنبه 6 ژوئیه در سن 91 سالگی در شهر پاریس درگذشت.
به گزارش رادیو فرانس كولتور ، كلود سیمون در روز 10 اكتبر سال 1913 میلادی در تاناناریو در ماداگاسكار متولد شد.
    پدرش كه یك نظامی بود در سال 1914 میلادی كشته شد و كلود كوچك در شهر پرپینیان فرانسه توسط مادرش بزرگ شد كه او نیز هنگامی كه كلود 11 سال داشت درگذشت و سرپرستی او را مادربزرگش به عهده گرفت.در سال 1936 میلادی كلود سیمون نسبت به آرمان جمهوری خواهان اسپانیایی علاقه یافت.

   با اغاز جنگ جهانی دوم ، كلود سیمون علیه نیروهای آلمان نازی مبارزه كرد اما در سال 1939 میلادی به اسارت درآمد و در سال 1940 موفق شد از اردوگاه اسرای جنگی ساكس فرار كند.
او یك تاكستان را در سالس در نزدیكی پرپینیان كه در منطقه آزاد فرانسه قرار داشت ، خریداری كرد و در آنجا سكونت گزید.

    پس از جنگ جهانی دوم نخستین رمان كلود سیمون «متقلب» كه آن را در سال 1941 نوشته بود پس از انتشار در روزنامه لیبراسیون در سال 1945 میلادی ، منتشر شد.
    او سپس كتاب های «ریسمان محكم» در سال 1947 ، «گالیور» در سال 1952 ، «قدیس بهار» در سال 1954 و سپس «علف» را منتشر كرد.
كلود سیمون با تالیف كتاب «جاده فلاندرها» جایزه نوول وگ (موج نو) 1960 را دریافت كرد و به یك چهره شناخته شده سبك جدید رمان نویسی فرانسه تبدیل شد و در جهان به شهرت دست یافت.
او در سال 1967 میلادی برای تالیف كتاب «تاریخ» جایزه ادبی معتبر مدیسی را دریافت كرد.
    كتاب های «جاده فلاندرها» ، «تاریخ» و كتاب «كاخ» در سال 1962 كه در رابطه با جنگ داخلی اسپانیا نوشته شده اند یك «تریولوژی» را تشكیل می دهند كه دربرگیرنده خاطرات دوران نوجوانی كلود سیمون هستند.

    كلود سیمون سپس كتاب های «نبرد فارسال» كه مربوط به وقایع یونان است و «اجساد هدایت كننده» كه وقایع آن در نیویورك می گذرد را تالیف كرد.
او بار دیگر به تاریخ رو آورد و در سال 1981 میلادی كتاب مشهور «جرجیایی ها» آمیزه ای از اسطوره های پهلوانی ، شعر و رمان را منتشر كرد.

    كلود سیمون در سال 1985 میلادی جایزه ادبیات نوبل را برای خدمات ارزنده اش به ادبیات جهان و جنبه های انسانی و هنری آثارش دریافت كرد.
    از آخرین كتاب های كلود سیمون می توان به كتاب های «آكاسیا» 1989 و «تراموا» 2001 اشاره كرد. كلود سیمون دارنده صلیب ملی لیاقت بود.مراسم تدفین كلود سیمون روز شنبه 9 ژوئیه در پاریس انجام شد.

آدرس مطلب 

 

 

 

 

کلید واژه های این متن ادبی : خبر – کلود سیمون در گذشت- مجله ی ادبی هارمجیدون-پایگاه مجازی ادبیات جوان-ایرانیان فارسی زبان"مجله ی ادبی    هارمجیدون         پایگاه مجازی نویسندگان و شاعران  و متفکرین جوان ایرانیست     . شعر و داستان و نقد ادبی وآثار ادبیات جوان ایران     . هارمجیدون قصد دارد تا در فضای نت به این مهم بپردازد.  موسسان هامجیدون     مجله ی ادبی    هارمجیدون         پایگاه مجازی نویسندگان و شاعران  و متفکرین جوان ایرانیست     . شعر و داستان و نقد ادبی وآثار ادبیات جوان ایران     . هارمجیدون قصد دارد تا در فضای نت به این مهم بپردازد.  موسسان     هامجیدون"مجله ی ادبی    هارمجیدون         پایگاه مجازی نویسندگان و شاعران  و متفکرین جوان ایرانیست     . شعر و داستان و نقد ادبی وآثار ادبیات جوان ایران     . هارمجیدون قصد دارد تا در فضای نت به این مهم بپردازد.  موسسان هامجیدون